DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Nekonečná láska: 3. a 4. epizóda

05. 02 2019 00:15 | Alexandra Stahlová
Nekonečná láska: 3. a 4. epizóda
Nekonečná láska: 3. a 4. epizóda Foto: ITV Inter Medya

Nihan uviazne v pasci, z ktorej, žiaľ, niet úniku. A práve preto, keď ju Kemal požiada o ruku, zdrvená odpovie „Nie...“

Kemal (Burak Özçivit) je z prvého, naozaj katastrofálneho stretnutia s Nihaninou (Neslihan Atagül) chladnou a arogantnou mamou Vildan (Neşe Baykent) veľmi nešťastný. Premkne ho zlé tušenie, že ich nerovný vzťah možno vôbec nemá budúcnosť. Napokon, i prácu získal v inom meste... Lenže Nihan, ktorá ho veľmi ľúbi, ho presvedčí o opaku. Strávia spolu krásnu noc – a v jej závere na večnú pripomienku svojej lásky si obaja dajú na vnútornú stranu zápästia vytetovať symbol nekonečna... Nanešťastie sa však už v tom čase nad ich vzťahom zbiehajú ničivé búrkové mraky. A tak kým nič netušiaci Kemal oznámi rodine, že už nedlho pôjdu na pytačky, Nihan uviazne v desivej pasci, do ktorej ju využitím jej lásky k nehodnému bratovi Ozanovi (Barış Alpaykut) vmanévruje Emir (Kaan Urgancıoğlu). V pasci, z ktorej, žiaľ, niet úniku. A práve preto, keď ju na druhý deň Kemal požiada o ruku, zdrvená Nihan odpovie „Nie...“ Zrada milovanej ženy však nie je jediná bolestná udalosť, ktorá v ten deň Kemala navždy poznačí. Po úplne zbytočnej zlostnej intervencii pani Vildan totiž jeho otca, láskavého miestneho holiča Hüseyina (Orhan Güner), zradí srdce... O pár rokov neskôr, keď v bani v Zonguldaku dôjde k výbuchu plynu a následnému závalu, Kemal spod trosiek vlastnými rukami vyhrabe a vynesie viacerých mužov, vrátane majiteľa bane. Jeho rodina je prešťastná, že je nažive a nezranený – a, pochopiteľne, tiež veľmi hrdá. Vďaka Zeynep (Hazal Filiz Küçükköse) sa zúfalá Nihan dozvie, že láska jej života je v poriadku. Slzy radosti, ktoré zalejú jej krásne oči, keď v správach na minútku zazrie milovaného muža, razom vystriedajú slzy zúfalstva, keď jej zavolá muž, ktorý je stelesnením samotného pekla na zemi... Jej manžel Emir.

O ďalších pár rokov neskôr je už z niekdajšieho banského inžiniera Kemala veľmi slušne zarábajúci muž s dobrým postavením a skvelou povesťou – medzičasom sa totiž stal spoločníkom a partnerom majiteľa bane, ktorého svojho času zachránil. Navonok pôsobí sebavedomo a vyrovnane, hoci možno trochu smutno, no v jeho vnútri je len... Neznesiteľne boľavé prázdno. To sa však zmení v momente, keď mu osud znovu postaví do cesty nenávideného Emira. Staré rany sa totiž znovu otvoria – a staré city, pochované hlboko v srdci, rozhoria s novou intenzitou! Opäť sa raz potvrdí, že najlepším scenáristom je život sám. Keď totiž Nihan nešťastnou náhodou spadne z člna do vody, tak ako pred rokmi ju pred istou smrťou zachráni Kemal, ktorý je náhodou nablízku. No stratí sa skôr, ako si jej zrazu o čosi rýchlejšie bijúce srdce uvedomí, že to nebolo len jej zbožné prianie, ale skutočnosť... Po telefonáte s rozrušenou Nihan zmätená Zeynep okamžite varuje Kemalovho najlepšieho priateľa Saliha (Gökay Müftüoğlu), že jej brat sa zrejme tajne vrátil domov – so Salihom totiž dnes chodí, o čom však Kemal nevie!

Keďže nik mimo rodiny nevie nič o lži, v ktorej Nihan posledných päť rokov žije, aj Leyla (Zerrin Tekindor), aj Kemal si myslia, že ju jeho návrat desí len preto, lebo sa bojí straty luxusu a pohodlia, na ktorom jej záleží a vždy záležalo viac ako na citoch. Nečudo, pravda je totiž rovnako desivá i... Neuveriteľná.

Sledujte v utorok, 5. februára, o 22.20!

 

Práca v bani človeka zmení na nepoznanie...

 

Komentáre ( 0)