Nekonečná láska cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Tufan z Nekonečnej lásky v exkluzívnom rozhovore: Chcel by Asu za priateľku aj v súkromí?

10. 11 2017 10:00 | Jakub Trajteľ, Lukáš Kočišek
Ali Burak Ceylan
Ali Burak Ceylan Foto: archív Ali Burak Ceylan
Ali Burak Ceylan a Melisa Asli Pamuk v Nekonečnej láske
Tarik, Tufan, Kemal v Nekonečnej láske
Nekonečná láska - Ali Burak Ceylan a Kaan Urgancıoğlu

Aj o tom, s ktorými hercami sa stretáva i po skončení nakrúcania, nám prezradil modrooký sympaťák Ali Burak Ceylan.

Turecký romantický seriál Nekonečná láska si získal srdcia divákov televízie Doma. Jeho súčasťou je aj 26-ročný herec Ali Burak Ceylan. Ten si tu zahral úlohu Emirovho (Kaan Urgancıoğlu) poskoka Tufana, ktorý sa nešťastne zamiloval do jeho sestry Asu (Melisa Asli Pamuk). Čo si modrooký fešák myslí o svojej postave, s ktorými kolegami sa stretáva aj po poslednej klapke seriálu a čomu sa venuje keď nenakrúca, si prečítajte v exkluzívnom rozhovore!

Ali Burak Ceylan
Foto: archív Ali Burak Ceylan
 

Považuješ svoju postavu Tufana v Nekonečnej láske za pozitívnu alebo negatívnu?
Ali Burak Ceylan: Tufan je muž, ktorý bol v mladosti odtrhnutý od svojej matky a baží po pomste. Každé ráno sa prebúdza len s touto myšlienkou. Nie je však až taký zlý. Na prvý pohľad to tak môže vyzerať, ale je to človek, ktorý sa snaží robiť všetko najlepšie, ako sa dá. Aj keď sa chystá vykonať niečo nesprávne. Tufan žije vo svojich emóciách a bolesť môže byť tiež radosťou. V jeho vnútri sa prebúdza dieťa, aj keď zvonku vyzerá byť pokojný. Jeho meno je naozaj príznačné, Tufan totižto znamená po turecky povodeň alebo tajfún.

Tufan je jedináčik, ktorý bol v detstve odlúčený od svojej matky. Ty máš nejakých súrodencov, alebo si tak isto jedináčik? Máš tiež silný vzťah k svojej matke?
A. B. C.: Mám brata a sestru, ja som najmladší v rodine. Obaja už majú po svadbe a odišli z domu, ale ja ešte žijem so svojimi rodičmi. Moja matka je jediná osoba, ktorá dokáže vniesť poriadok do môjho chaotického života. Je neuveriteľne emotívna, rovnako ako ja, ctí si tradície, je silná a pracovitá. Má zo mňa veľkú radosť a ona je pre mňa ten najkrajší človek na celom svete. Zvykne mi dať bozk keď sa prebúdzam a ja zas jej keď spí. Možno je to zvláštne, ale prejavujeme si tak vzájomnú lásku. Verím, že nejakým spôsobom bude navždy pri mne.

Po skončení Nekonečnej lásky si si obliekol lekársku uniformu a a momentálne v Turecku účinkuješ v seriáli Kalp Atisi, aké sú tvoje ďalšie plány?
A. B. C.: Byť doktorom, dať život postave, ktorá zachraňuje ľudské životy, je veľmi príjemné. Aktuálne som plne zameraný na túto postavu a nakrúcanie seriálu. Ale na srdci mi leží hneď niekoľko hereckých snov. Chcel by som si zahrať v príbehu emigranta žijúceho v zahraničí, ktorý sa snaží prežiť v neznámom prostredí, kde sa ľudia rozprávajú jemu cudzím jazykom a riadia sa inými zvykmi a pravidlami. Už len samotná takáto myšlienka je pre mňa vzrušujúca.


Ali Burak Ceylan
Foto: archív Ali Burak Ceylan
 
 
Túžiš po tom, že by si jedného dňa prerazil i v Hollywoode?
A. B. C.: To je sen snáď každého herca. Potrebujem Hollywood kvôli svojej kariére, ale na druhej strane Hollywood potrebuje moje pocity a emócie. :-)

Máš nejakú vysnívanú hereckú rolu?
A. B. C.: Už som na to čiastočne odpovedal, ale napadá mi ešte, že by som si veľmi chcel zahrať postavu bláznivého človeka, ktorého život by bol plný šialených situácií a omylov. Ak máte taký príbeh, sem s ním! :-)

Si v kontakte s niektorými hercami a tvorcami aj po skončení natáčania Nekonečnej lásky?
A. B. C.: Som v kontakte s viacerými z nich, ale Çağla Demir (Banu) a Rüzgar Aksoy (Tarik) sú pre mňa obzvlášť cenní priatelia.

Tufan bol šialene zamilovaný do Asu. Považuješ aj ty jej predstaviteľku, herečku Melisu Aslı Pamuk za atraktívnu ženu?
A. B. C.: Melisa je naozaj krásna, dokonca má na konte titul Miss Turecko. Uverili by ste mi, keby som povedal, že nie? :-)

Ali Burak Ceylan a Melisa Asli Pamuk v Nekonečnej láske
Foto: ITV Inter Medya
 

Je pravda, že si aj dobrý tanečník?
A. B. C.: Myslím si, že mám cit pre rytmus, učil som sa tango a moderné tance, ale nepovažujem sa za až tak veľmi dobrého tanečníka.

Údajne máš tiež v obľube zbrane. Je za to zodpovedná Nekonečná láska? :-)
A. B. C.: Ani nie, ale Turci všeobecne inklinujú k zbraniam a ja pochádzam z Trabzonu, mesta s najväčším počtom zbraní v Turecku. Síce som tam nevyrastal, ale je to moje rodisko, možno to je príčina.

Si blondiak s modrými očami... To nie je v Turecku veľmi obvyklý vzhľad.
A. B. C.: V Trabzone je množstvo blondiakov s modrými očami...

Je známe, že prevádzkuješ malú reštauráciu s kebabmi. Vieš ako pripraviť toto tradičné turecké jedlo? Aké sú tvoje obľúbené turecké jedlá?
A. B. C.: Áno, teraz mám kebabovú reštauráciu, predtým som prevádzkoval reštauráciu so svetovou kuchyňou. Turecké jedlá nie sú jednoduché, ja sa starám skôr o obchodnú stránku veci, variť neviem, ale všetko samozrejme ochutnávam a hodnotím. V jedle nie som prieberčivý, ale úplne najradšej mám plnené papriky.

Keby si nežil v Istanbule, na akých ďalších miestach si vieš predstaviť svoj život?
A. B. C.: Istanbul považujem za jedno z najkrajších miest na svete, ale keby to muselo byť, tak by som mohol žiť niekde inde v Európe. Milujem Európu, existuje veľa miest, ktoré si zachovali svoju históriu.

Ako by si opísal ženu svojich snov?
A. B. C.: Ako ženu, ktorá ma bude veľmi milovať, na vonkajšom vzhľade mi nezáleží.

Máš aj nejaké životné motto, ktorým sa riadiš?
A. B. C.: Život je príliš krátky na to, aby sme sa trápili nad minulosťou a obávali sa o budúcnosť.

Ali Burak Ceylan
Foto: archív Ali Burak Ceylan
 

Ďalšou vášňou sympatického blondiaka sú kone. Vo voľnom čase sa dokonca venuje terapiám a rehabilitáciám za pomoci týchto nádherných zvierat. Ak chcete vedieť, ako sa Ali Burak dostal od profesionálneho jazdenia na koňoch k herectvu, kto ho obsadil do Nekonečnej lásky, a ako sa mu spolupracovalo s predstaviteľmi Nihan, Kemala a Emira, prečítajte si ďalšiu časť rozhovoru v dnešnej víkendovej prílohe denníka Plus jeden deň - magazín.

Sledujte nové časti seriálu Nekonečná láska v pondelok až štvrtok o 20.30, v televízii Doma!